Adelina Balashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adelina Balashi
Emri Adelina
Mbiemri Balashi
Kombësia shqiptare
Shtetësia shqiptare
Profesioni shkrimtare, autore skenaresh

Adelina Balashi është shkrimtare dhe skenariste shqiptare.

Veprimtaria letrare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]