Adnan Kojic

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adnan Kojic
Të dhënat personale
Data e lindjes28 tetor 1995
Gjatësia1,84 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHalmstads BK
Numri2
Karriera në rini
Hageby IF
IFK Norrköping
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011IFK Norrköping0(0)
2012–2014IF Sylvia (huazim)11(1)
2012–2013Halmstads BK37(0)
Ekipi kombëtar
2008Suedia U-172(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Adnan Kojic (lindi më 28 tetor 1995) është futbollist suedez i cili luan për Halmstads BK.

Në dhjetor 2015, ai nënshkroi kontratë dy vjeçare për skuadrën Halmstads BK.