Aduna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aduna
Komunë
Vendndodhja
Aduna is located in Spanjë
Aduna
Aduna

Koordinatat: 43°12′V 2°3′P / 43.200°V 2.050°P / 43.200; -2.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Tolosaldea
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 341 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20150
Prefiksi 34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Faqja Zyrtare www.aduna.net


Aduna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin Baskia. Aduna ka 341 banorë (2003), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]