Aeroporti Kovin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Aeroporti Kovin (Serbisht: Аеродром Кoвин) është aeroport që ndodhet në Kovin, Serbi. Aeroporti ndodhet 45 kilometra në lindje të Beogradit. Aeroporti është aeroport e ushtrisë serbe dhe përdoret nga ushtri serbe.