Agim Rada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agim Rada ka lindur më 24 maj 1953 në Tiranë, është skulptor shqiptar. Punimet i tij përfshin statujat, skalitur në bronz të figurave të tilla si Marin Barleti, Gjergj Elez Alia, Onufrit, dhe Petro Marko.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1. "Agim Rada, skulpturë në bronz për vuajtjet e klerikëve në diktaturë".

2. "Agim Rada, babai i veprave më të njohura shqiptare"