Agnes Sime Baxter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agnes Sime Baxter
Lindi më (1870-03-18)18 Mars, 1870
Vdiq më 9 Mars 1917 (46 vjeç)
Nënshtetësia Kanadaja
Arsimimi Cornell University
Profesioni matematikane

Agnes Sime Baxter (18 mars, 1870 - 9 mars 1917) ishte një matematikane nga Kanadaja.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Agnes Sime Baxter lindi në vitin 1870.Agnes Sime Baxter ka studiuar dhe është diplomuar nga Cornell University.Vdiq më 9 mars 1917

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]