Jump to content

Agnes Sime Baxter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Agnes Sime Baxter
U lind në(1870-03-18)18 mars, 1870
VdiqGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
ShtetësiaKanadaja
ArsimiCornell University
Profesionimatematikane

Agnes Sime Baxter (18 mars, 1870 - 9 mars 1917) ishte një matematikane nga Kanadaja.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Agnes Sime Baxter lindi në vitin 1870.Agnes Sime Baxter ka studiuar dhe është diplomuar nga Cornell University.Vdiq më 9 mars 1917

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]