Ajet Toska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ajet Toska është një sportist shqiptar i atletikës (hedhës i çekiçit), ka lindur më 11 shkurt 1961. Ai fitoi medaljen e argjendtë në Lojrat e Mesdheut 1987. Ai gjithashtu garoi në Kampionatin Botëror të vitit 1991 pa arritur në finale. Koha më e mirë personale e tij ishte 75.92 metra, e arritur në gusht të vitit 1986 në Tiranë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


C Puzzle.png Ky artikull është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirësimin e këtij artikulli!