Ajloun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajloun
arabisht : مدينة عجلون
Qytezë
noform
Vendndodhja
Ajloun is located in Jordania
Ajloun
Ajloun
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°21′V 35°44′L / 32.350°V 35.733°L / 32.350; 35.733

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ajloun
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4 km2
Popullsia 8200 banorë (2004)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 26810

Ajloun (arabisht: مدينة عجلون) është një qytet në governoratin AjlounJordani.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Ajloun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale