Aksidenti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aksidenti

Aksidenti është një fatkeqësi e papritur dhe e rastit, që mund t'i sjellë njeriut dëme materiale dhe dëme trupore deri në shkallën e vdekjes.

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Wiki WikiFjalori: Aksidenti – shfletoni më shumë në fjalorin e lirë