Alabel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alabel
Komunë
Vendndodhja
Alabel is located in Filipinet
Alabel
Alabel

Koordinatat: 06°05′V 125°17′L / 6.083°V 125.283°L / 6.083; 125.283

Administrimi
Shteti Flamuri Filipinet
Provinca Sarangani
Rajoni Soccsksargen
Kryetari i Bashkisë Corazon S. Grafilo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 510.98 km2
Popullsia 75,477 banorë
Dendësia 150 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alabelianët
Zona Kohore PST (UTC+8)
Kodi Postal 9501
Prefiksi +63 (0)83

Alabel është komunë në provincën Sarangani, Filipinet. Sipas regjistrimit të popullësisë në vitin 2010, komuna ka pasur 75,477 banorë.