Alamo, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alamo, Indiana
Anglisht : Alamo, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Alamo, Indiana is located in SHBA
Alamo, Indiana
Alamo, Indiana

Koordinatat: 39°59′1″V 87°3′18″P / 39.98361°V 87.05500°P / 39.98361; -87.05500

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.18 km2
 •  tokësore 0.18 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 248 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë (2010)
Dendësia 364.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST−5
Verore EST−5
Kodi Postal 47916
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 59′ 1″ Veri

87° 3′ 18″ Perëndim

Alamo, Indiana (Alamo, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në Alamo, Indiana jetojnë 66 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 364.1 banor/km2 (942.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.18 km2 (0.07 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 248 m (814 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alamo, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale