Jump to content

Albena Refki Reshitaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dr. Albena Refki Reshitaj ka lindur në Prizren me 9 prill 1979. Ajo ka kryer Shkollën fillore dhe të mesme në Suharekë, ndërsa në Universitetin e Prishtinës ka diplomuar si Doktor i Stomatologjisë, dhe specialiste e Ortodontisë. Me vonë merr gradën Doktor i Shkencave Mjekësore, Universiteti i Tiranës.

Dr. Reshitaj është emruar ne shtator të vitit 2017 si grua e parë ministre në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor e Kosovës. Dr. Albena Refki Reshitaj vjen nga partia Aleanca Kosova e Re ( AKR) dhe është zëvendëspresidente e AKR-së.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ MMPH. "Biografia" (PDF). www.mmph-rks.org. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 15 dhjetor 2017. Marrë më 13 mars 2018.