Alcalá del Valle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcalá del Valle
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Monaco.svg
Vendndodhja
Alcalá del Valle is located in Spanjë
Alcalá del Valle
Alcalá del Valle

Koordinatat: 36°54′V 5°10′P / 36.900°V 5.167°P / 36.900; -5.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Dolores Caballero Flores
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.89 km2
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Popullsia 5363 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcalareño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11693
Prefiksi (+34) 956
Faqja Zyrtare alcaladelvalle.com


Alcalá del Valle është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Alcalá del Valle ka 5363 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]