Aldi Haxhia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldi Haxha
Të dhënat personale
Emri i plotëAldi Haxha
Data e lindjes (1991-12-22) 22 Dhjetor 1991 (27 vjeç)
Vendi i lindjesMitrovicë, Kosovë
Gjatësia1.84 m (6 ft 0 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualWealdstone FC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
10/11Chelsea U184(-14)
11/12Hayes & Yeadingt
11/12Kettering Town
11/12Bishop's St.
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aldi Haxhia (i lindur më 22 dhjetor 1991 në Mitrovicë, Kosovë) është portjer kosovar i cili nga viti 2012 mbron ngjyrat e klubit Weaklstone FC (Angli)[1]

Klubet e mëparshme[redakto | përpunoni burim]

Aldi Haxhia iu bashkua Chelsea në moshën 12 vjeçare. Më vonë ishte pjesë e ekipit Hayes & Yeadingt, Kettering Town, Bishop's St dhe së fundmi Weaklstone FC(Angli)

Aldi kurrë nuk ka përfaqësuar një ekip ndërkombëtar, por u thirr nga reprezentacioni i Shqipërië U21 në maj 2010 për një miqësor kundër Polonisë, mirëpo ishte një zëvendësues i papërdorur.

Ai gjithashtu ka të drejtë të luaj për Anglinë dhe Shqipërinë, ndërsa ai natyrisht është i përshtatshëm edhe për Kosovën.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ http://www.footballdatabase.eu/football.joueurs.aldi.haxhia.124227.en.html