Aleksei Nikolajev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aleksei Nikolajev
Të dhënat personale
Emri i plotëAleksey Vladimirovich Nikolaev
Data e lindjes5 shtator 1979
Vendi i lindjesVoronezh, Rusi
Gjatësia1,84 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKokand 1912
Numri28
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2002Qizilqum Zarafshon96(14)
2003-2005Pakhtakor Tashkent FK72(3)
2006Shinnik Yaroslavl2(0)
2006-2007FC Aktobe31(3)
2008FC Bunyodkor25(0)
2009Shenzhen F.C.26(0)
2010FC Dinamo Samarqand24(1)
2011Qizilqum Zarafshon24(3)
2012Pakhtakor Tashkent FK7(0)
2012-2013FK Buxoro31(2)
2014NBU Osiyo
2015-Kokand 19124(0)
Ekipi kombëtar
2002-2008Uzbekistani42(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aleksey Vladimirovich Nikolaev (Rusisht: Алексей Владимирович Николаев; 5 shtator 1979) është futbollistë ruso-uzbekë i cili luan në skuadrën Kokand 1912 si mbrojtës. Më 2003-2005 u bë kampionë tri herë në ligën uzbeke. Më 2002-2008 ka luajtur në kombëtaren uzbeke.