Aleksey Nikolaev (futbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Aleksey Nikolaev (futbollist)
Të dhënat personale
Emri i plotë Aleksey Vladimirovich Nikolaev
Data e lindjes 5 shtator 1979
Vendi i lindjes Voronezh, Rusi
Gjatësia 1,84 m (6 ft 0 in)
Pozita ne fushë Mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktual Kokand 1912
Numri 28
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2000-2002 Qizilqum Zarafshon 96 (14)
2003-2005 Pakhtakor Tashkent FK 72 (3)
2006 Shinnik Yaroslavl 2 (0)
2006-2007 FC Aktobe 31 (3)
2008 FC Bunyodkor 25 (0)
2009 Shenzhen F.C. 26 (0)
2010 FC Dinamo Samarqand 24 (1)
2011 Qizilqum Zarafshon 24 (3)
2012 Pakhtakor Tashkent FK 7 (0)
2012-2013 FK Buxoro 31 (2)
2014 NBU Osiyo
2015- Kokand 1912 4 (0)
Ekipi kombëtar
2002-2008 Uzbekistani 42 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Aleksey Vladimirovich Nikolaev (Rusisht: Алексей Владимирович Николаев; 5 shtator 1979) është futbollistë ruso-uzbekë i cili luan në skuadrën Kokand 1912 si mbrojtës. Më 2003-2005 u bë kampionë tri herë në ligën uzbeke. Më 2002-2008 ka luajtur në kombëtaren uzbeke.