Jump to content

Alexander Rybak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alexander Rybak

Alexander Rybak (shqip Aleksandër Ribak) lindi më 13 maj të vitit 1986MinskBjellorusisë. Është këngëtar, violinist, kompozitor dhe aktor.

Rybak u bë i njohur pasi fitoi në festivalin evropian të këngës Eurovision 2009 konkurroi si përfaqësues i NorvegjisëMoskë më këngën Fairytale . Në Norvegji kënga është shumë e pëlqyer dhe e mirënjohur.