Alfeu Martha de Freitas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfeu Martha de Freitas
Të dhënat personale
Emri i plotëAlfeu Martha de Freitas
Data e lindjes24 gusht 1936
Vendi i lindjesMotenegro, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1956-1957Aimoré
1958Portuguesa
1959-1962Internacional
1963-1964San Lorenzo
1964Grêmio
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alfeu Martha de Freitas (lindi më 24 gusht 1936) ishte futbollist brazilian i cili ka luajtur si mesfushor. Ai ka luajtur në skuadrat braziliane dhe argjentinase.