Algímia d'Alfara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Algimia de Alfara)
Jump to navigation Jump to search
Algímia d'Alfara
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Algímia d'Alfara is located in Spanjë
Algímia d'Alfara
Algímia d'Alfara

Koordinatat: 39°45′11″V 0°21′42″P / 39.75306°V 0.36167°P / 39.75306; -0.36167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Valencia
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Francisco Salt Mocholí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.4 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 1078 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algimià, algimiana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46148
Koordinatat 39° 45′ 11″ Veri

0° 21′ 42″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/algimia/


Algímia d'Alfara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Algímia d'Alfara ka 1078 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]