Algodonales

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algodonales
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Algodonales Spain.svg
Vendndodhja
Algodonales is located in Spanjë
Algodonales
Algodonales

Koordinatat: 36°52′52″V 5°24′20″P / 36.88111°V 5.40556°P / 36.88111; -5.40556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Antonio Acuña Racero (2012)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134.16 km2
Lartësia 370 m (m.n.d.)
Popullsia 5734 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algodonaleño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11680
Koordinatat 36° 52′ 52″ Veri

5° 24′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare algodonales.es


Algodonales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Algodonales ka 5734 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 134.16 km2.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

From:INE Archiv

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]