Alketa Turkaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


Alketa Turkaj e njohur si ALKETA është një këngëtare e cila është bërë e njohur nga kënga "Do ti kallim". E lindur në Gjermani më 29 Dhjetor 2004 nga dy prindër shqiptar nga Peja, Kosovë. Ajo ka bashkëpunuar me artistët Bardhi dhe DJ Gimi-O.

Më datë 15 Korrik 2021, Dj Gimi-O & Alketa publikojnë videoklipin "Do Ti Kallim" e cila mori një sukses të menjëhershëm.

Më datë 30 Gusht 2021, ajo në bashkëpunim me BARDHI publikojnë këngën "Emanuela". E ftuar sërish nga BARDHI në albumin "TRENDAFIL" publikojnë "MFAL".

Alketa publikon videoklipin e parë solo "Kur Ike" ku muzika dhe teksti janë shkruar nga BARDHI. Pas suksesit të "Do ti kallim" me DJ Gimi-O, bashkëpunojnë sërish për verën 2022 me "MASHALLAH"

Më datë 7 Gusht 2022, sjell bashkëpunimin e tretë me BARDHI "Mi Amor". Ajo sërish sjell me DJ Gimi-O klipin "Kqyrni Shoqe".

Shikoni dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.teksteshqip.com/alketa[lidhje e vdekur] SpotifyInstagram

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]