AllMovie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

AllMovie[1] (më herët e njohur si All Movie Guide) është një shërbim online me informacione për filma, programe televizive, dhe aktorët e ekranit[2]. Brendi AllMovie.com dhe AllMovie aktualisht janë në pronësi të  All Media Network[3].

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

AllMovie u themelua nga aktivisti i kulturës popullore Michael Erlewine, i cili gjithashtu themeloi  AllMusic dhe AllGame.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "AllMovie - Movies and Films Database". All Media Network. Marrë më March 29, 2014. ©2014 AllMovie, a division of All Media Network, LLC Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Haddad, Michael (2005). The screenwriter's sourcebook: a comprehensive marketing guide for screen and television writers. Chicago, Ill: Chicago Review Press. f. 333.  1-55652-550-8. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Rovi Corporation Reports Second Quarter 2013 Financial Performance Announces Agreements to Sell Rovi Entertainment Store and Consumer Website Businesses". Rovi. July 21, 2013. Marrë më October 18, 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]