Allaminji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allaminj
Αλαμάννος
Fshat
Vendndodhja
Allaminj is located in Greqia
Allaminj
Allaminj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Korint
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 50′ 45″ Veri

22° 54′ 41″ Lindje

Popullsia 170 banorë (2011)

Allaminj[1] (greqisht: Αλαμάννος/Alamánnos) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.