Alstad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alstad
Qytet
noform
Magazina e re dhe e vjetër në Alstad
Vendndodhja
Alstad is located in Suedia
Alstad
Alstad
Vendndodhja e Alstad në Suedi

Koordinatat: 55°27′V 13°13′L / 55.450°V 13.217°L / 55.450; 13.217

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Skåne
Qarku Qarku Skåne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.23 km2
Popullsia 237 banorë
Dendësia 1.024 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Alstad është qytet në provincën Skåne, Suedi. Qyteti ka pasur 237 banorë më 2010.