Amal Dutta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amal Dutta
Të dhënat personale
Data e lindjes1930
Vendi i lindjesJorasanko, Kolkata, West Bengal, India
Data e vdekjes10 korrik 2016
Vendi i vdekjesBaguiati, Kolkata, West Bengal, India
PozicioniMesfushor (trajner)
Ekipet e menaxhuara
VitetKlubi
1960Bengal
1963–1964East Bengal
1969–1970Mohun Bagan
1987-1988India
1991–1992Mohun Bagan
1997–1998Mohun Bagan

Amal Dutta (1930 - 10 korrik 2016) ishte trajner i futbollit. Ai gjithashtu e përfaqësoi Indinë në Lojërat Aziatike 1954 në Manila. Ai vdiq në moshën 86 vjeçare.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Former India footballer and coach Amal Dutta dies at the age of 86" [Ish futbollisti dhe trajneri i Indisë Amal Dutta vdes në moshën 86 vjeçare] (në anglisht). Hindustan Times. 10 korrik 2016. Marrë më 10 korrik 2016.