Ambia, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambia, Indiana
Anglisht : Ambia, Indiana
qytet
noform
Vendndodhja
Ambia, Indiana is located in SHBA
Ambia, Indiana
Ambia, Indiana

Koordinatat: 40°29′24″V 87°30′58″P / 40.49000°V 87.51611°P / 40.49000; -87.51611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Benton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.39 km2
 •  tokësore 0.39 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 223 m (m.n.d.)
Popullsia 239 banorë (2010)
Dendësia 615.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1875
Zona Kohore EST-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47917
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 29′ 24″ Veri

87° 30′ 58″ Perëndim

Ambia, Indiana (Ambia, Indiana) është një qytet në qarkun Bentonshtetit federal Indiana, SHBA. Në Ambia, Indiana jetojnë 239 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 615.2 banor/km2 (1593.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.39 km2 (0.15 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 223 m (732 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ambia, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale