Andújar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andújar
Komunë
noform
City Hall of Andújar
Stema_figuraFlag of Andújar Spain.svg
Vendndodhja
Andújar is located in Spanjë
Andújar
Andújar

Koordinatat: 38°2′V 4°3′P / 38.033°V 4.050°P / 38.033; -4.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku
Kryetari i Bashkisë Francisco Manuel Huertas Delgado (PSOE)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 38,539 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Andujareño/a, iliturgitano/a
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.andujar.es


Andújar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Jaén, në Andalusia. Andújar ka 38,539 banorë (2005).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]