Anderslöv

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anderslöv
Qytet
noform
Pamje e një rruge në qendër të qytetit
Vendndodhja
Anderslöv is located in Suedia
Anderslöv
Anderslöv
Vendndodhja e Anderslöv në Suedi

Koordinatat: 55°26′V 13°20′L / 55.433°V 13.333°L / 55.433; 13.333

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Skåne
Qarku Qarku Skåne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.03 km2
Popullsia 1,808 banorë
Dendësia 1,761 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Anderslöv është qytet në provincën Skåne, Suedi. Qyteti ka dy shitore ushqimore (ICA dhe Matöppet), dy floktore, dy piceria, dy dyqan lulesh dhe një stacion zjarrfikësh.