Andi Pinari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Andi Pinari historian shqiptar. Pedagog i historisë moderne evropiane Universiteti i Tiranës, Fakulteti i Historisë dhe Filiologjisë, Departamenti i Historisë.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.