Andover, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Andover, New York
Andover, New York
qytet
Popullsia
 • Gjithsej1.830
Faqja zyrtareandoverny.com

Andover, New York (Andover, New York) është një qytet në qarkun Alleganyshtetit federal New York, SHBA. Në Andover, New York jetojnë 1830 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 17.9 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 102.3 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Andover, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale