Andrew N. Meltzoff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërkoAndrew N. Meltzoff
Psikologë Amerikan
Shekulli XIX
Emri Alfred N. Meltzoff
Lindja 9 shkurt 1950
Interesimet Imitimi FoshnjorAndrew N. Meltzoff u lind më 9 shkurt 1950. Ai është një psikolog amerikan. Karriera profesionale e tij dhe studimet rreth imitimit foshnjor kanë ndihmuar në zhvillimin e të kuptuarit shkencor mbi zhvillimin e kognicionit, personalitetit dhe zhvillimit të trurit.