Anethum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Anethum
Kopra
Kopra
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Anethum
Antarët
  • A. graveolens


Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Anethum graveolens: Kopra - anetë me erë të rëndë, moreja, neterz, (Shkodër), netërza e rëndomtë

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale