Angel Haze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Raykeea Raeen-Roes Wilson (lindur në 10 korrik 1994) e njohur me emrin profesional Angel Haze, është një repere amerikane dhe këngëtare. Në 2012 Wilson lançoi albumin me titull “Reservation” dhe më vonë nënshkroi kontratën me shtëpinë diksografike “Universal Republic Records” përpara se të zhvendosej drejt shtëpisë diskografike “Republic Records”.[1] Në 31 dhjetor 2013 Wilson lançoi albumin me titull “Dirty Gold”, ku bëjnë pjesë këngë si “Echelon” dhe “Battle Cry”. Wilson ka publikuar një sërë miksimesh, duke përfshirë atë me titull “Reservation”, i cili u rendit miksimi i gjashtë më i mirë për vitin 2012 nga Mike Diver i BBC.[2] Një ndër miksimet më të fundit ishte ai me titull “Back to the Woods” në 2015.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Angel Haze Talks Universal Republic Deal, Debut Album, & Azealia Banks Collabo". Billboard. Marrë më April 18, 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Six of the Best: Mixtapes of 2012". Music Blog. December 12, 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Reviews for Back To The Woods by Angel Haze – Metacritic". Metacritic. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)