Angel Haze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Raykeea Raeen-Roes Wilson (lindur në 10 korrik 1994) e njohur me emrin profesional Angel Haze, është një repere amerikane dhe këngëtare. Në 2012 Wilson lançoi albumin me titull “Reservation” dhe më vonë nënshkroi kontratën me shtëpinë diksografike “Universal Republic Records” përpara se të zhvendosej drejt shtëpisë diskografike “Republic Records”.[1] Në 31 dhjetor 2013 Wilson lançoi albumin me titull “Dirty Gold”, ku bëjnë pjesë këngë si “Echelon” dhe “Battle Cry”. Wilson ka publikuar një sërë miksimesh, duke përfshirë atë me titull “Reservation”, i cili u rendit miksimi i gjashtë më i mirë për vitin 2012 nga Mike Diver i BBC.[2] Një ndër miksimet më të fundit ishte ai me titull “Back to the Woods” në 2015.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Angel Haze Talks Universal Republic Deal, Debut Album, & Azealia Banks Collabo". Billboard (në anglisht). Marrë më 18 prill 2016.
  2. ^ "Six of the Best: Mixtapes of 2012". Music Blog (në anglisht). 12 dhjetor 2012.
  3. ^ "Reviews for Back To The Woods by Angel Haze – Metacritic". Metacritic (në anglisht).