Angelica, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Angelica, New York
Anglisht : Angelica, New York
qytet
Vendndodhja
Angelica, New York is located in SHBA
Angelica, New York
Angelica, New York

Koordinatat: 42°18′23″V 78°0′59″P / 42.30639°V 78.01639°P / 42.30639; -78.01639

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Allegany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.4 km2
 •  tokësore 94.3 km2
 •  ujore 0.1 km2
Popullsia 1403 banorë (2010)
Dendësia 14.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)
Koordinatat 42° 18′ 23″ Veri

78° 0′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.angelica-ny.net

Angelica, New York (Angelica, New York) është një qytet në qarkun Alleganyshtetit federal New York, SHBA. Në Angelica, New York jetojnë 1403 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 14.9 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 94.4 km2 .

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Angelica, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale