Annamária Szalai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annamária Szalai
Annamária Szalai NMHH.jpg
Lindi më 16 shtator, 1961
Vendlindja Zalaegerszeg, Hungari
Vdiq më 12 Prill 2013 (51 vjeç)
Nënshtetësia Hungareze
Profesioni ekonomiste, politikane

Annamária Szalai (16 shtator, 1961 - 12 prill 2013) ishte një gazetare, akademike, ekonomiste dhe politikane nga Hungaria.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]