Anouar Ayed

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Anouar Ayed (lindi më 9 maj 1975) është hendbollist tunizian. Ai e përfaqësoi Tunizinë në Lojërat olimpike verore 2000Sydney[1] dhe Lojërat olimpike verore 2012Londër, ku skuadra tuniziane arritë në çerekfinale.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Anouar Ayed". Sports Reference LLC. Marrë më 10 August 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)