Apollon Baçe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Apollon Baçe Ka lindur në Tiranë më 1943. Arkeolog, publicist, profesor dhe akademik shqiptar.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.