Arbënova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbënovë
Арбиново
Fshat
noform
Vendndodhja
Arbënovë is located in Maqedonia e Veriut
Arbënovë
Arbënovë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 967 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6346
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 22′ 14″ Veri

20° 49′ 44″ Lindje

Popullsia 26 banorë (2002)

Arbënovë, (maqedonisht: Арбиново/Arbinovo) është fshat në komunën e Debërcës, Maqedoni.