Arben Çeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arben Çeli fotograf shqiptar, ka lindur në Tiranë më 9 dhjetor 1967. Fotograf i Rojterit për Shqipërinë. Arsimi: Shkolla e Mjeshtërisë Sportive, Tiranë. Dy kurse specializimi si fotograf nga Rojteri në Londër. U nda nga jeta më 24 shtator 2020. [1] [2]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://shqiptarja.com/lajm/arben-celi-ky-mjeshter-i-fotografise-artistike-dhe-reportazhit/
  2. ^ https://gazetamapo.al/fjalepaku-arben-celi-shqiperia-humbi-nje-fotoreporter-jo-te-zakonshem/