Arben Rakipi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arben Rakipi

Arben Rakipi u emërua kryeprokuror i Shqipërisë në gusht të vitit 1997 dhe u shkarkua nga parlamenti më 18 mars të vitit 2002.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.