Arben Rrozhani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arben Rrozhani është gazetar shqiptar në median shqiptare prej shumë vitesh, ka lindur ne Lezhë. Është diplomuar për gjuhë shqipe dhe letërsi në Fakultetin Histori-Filologji në Universitetin e Tiranës. Për disa vite ka drejtuar gazeta kombëtare. Ai është edhe autor i librave me natyrë publicistike.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.