Arcos de la Frontera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arcos de la Frontera
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Arcos de la Frontera is located in Spanjë
Arcos de la Frontera
Arcos de la Frontera

Koordinatat: 36°45′V 5°48′P / 36.750°V 5.800°P / 36.750; -5.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Jose Luis Nuñez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 527.54 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 31017 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arcense, Arcobricense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11630
Faqja Zyrtare www.arcosdelafrontera.es


Arcos de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Arcos de la Frontera ka 31017 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 527.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]