Aretxabaleta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aretxabaleta
Komunë
noform
Vendndodhja
Aretxabaleta is located in Spanjë
Aretxabaleta
Aretxabaleta

Koordinatat: 43°2′10″V 2°30′16″P / 43.03611°V 2.50444°P / 43.03611; -2.50444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debagoiena
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.13 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 6995 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20550
Prefiksi 34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Koordinatat 43° 2′ 10″ Veri

2° 30′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aretxabaleta.com


Aretxabaleta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debagoiena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Aretxabaleta ka 6995 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]