Argulica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Argulica
Аргулица
Fshat
noform
Vendndodhja
Argulica is located in Maqedonia e Veriut
Argulica
Argulica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 386 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 49′ 10″ Veri

22° 16′ 46″ Lindje

Popullsia 315 banorë (2002)

Argulica është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.