Arico

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arico
Komunë dhe qytezë
noform
Punta de Abona
Stema_figuraArico bandera.png
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku  Tenerife
Kryetari i Bashkisë Eladio Morales Borges (2009-)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 178.76 km2
Popullsia 7392 Instituto Canario de Estadística banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38580


Arico është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun  Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Arico ka 7392 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 178.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Arico – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 28°10′V 16°28′P / 28.167°V 16.467°P / 28.167; -16.467