Aristolochiaceae

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aristolochiaceae
Aristolochia littoralis
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Piperales
Familja: Aristolochiaceae
Grupi

Shiko grupet

Familja Aristolochiaceae është familje e bimëve të dikotiledoneve. Në këtë familje bëjnë pjesë shtatë grupe me rreth 400 anëtarë dhe i takonë fisit Piperales

Grupet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.