Arsim Rexhepi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arsim Rexhepi lindur më 20.05.1972 në Prishtinë, është politikan shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsim Rexhepi studimet i përfundoi në Gjermani (Ruhr-Uni Bochum), Studime pasdiplomike në Gjermani, Cand: Dr. Phil i shkencave filologjike.

  • Aktivitete dhe funksione, të tanishme apo paraprake

Në periudhën 1997-1999, tutor, Ruhr-Uni Bochum, 2003-2005 ligjërues, Ruhr-Uni Bochum, Arsim Rexhepi është deputet i Parlamentit të Kosovës nga radhët LDK. Është anëtarë i Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini dhe Sport,në Parlametit të Kosovës.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.