Artisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Artist)
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Në ketë artikull flitet për artistin, një person i angazhuar në art, për artistin e filmave dhe serive shiko aktori.
Artisti

Artisti është një person që është i angazhuar në art.

Kosovë dhe Shqipëri është më së shumti sinonim për aktorin.