Asher, Oklahoma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Asher, Oklahoma
Anglisht : Asher, Oklahoma
qytet
Vendndodhja
Asher, Oklahoma is located in SHBA
Asher, Oklahoma
Asher, Oklahoma

Koordinatat: 34°59′19″V 96°55′36″P / 34.98861°V 96.92667°P / 34.98861; -96.92667

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Oklahoma
Qarku Pottawatomie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
 •  tokësore 2.1 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 393 banorë (2010)
Dendësia 187.14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1901
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 74826
Prefiksi 405
Koordinatat 34° 59′ 19″ Veri

96° 55′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.asherok.info

Asher, Oklahoma (Asher, Oklahoma) është një qytet në qarkun Pottawatomieshtetit federal Oklahoma, SHBA. Në Asher, Oklahoma jetojnë 393 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 187.14 banor/km2 (491.25 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 2.1 km2 (0.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 315 m (1033 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Asher, Oklahoma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale