Ashkum, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ashkum, Illinois
fshat
noform
Ashkum in 2012
Vendndodhja
Ashkum, Illinois is located in SHBA
Ashkum, Illinois
Ashkum, Illinois

Koordinatat: 40°52′49″V 87°57′18″P / 40.88028°V 87.95500°P / 40.88028; -87.95500

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 724 banorë (2000)
Dendësia 341 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60911
Prefiksi 815, 779
Koordinatat 40° 52′ 49″ Veri

87° 57′ 18″ Perëndim

Ashkum, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Ashkum, Illinois jetojnë 724 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 341 banor/km2 (882.9 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 204 m (669 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ashkum, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale